Nejčastější dotazy a odpovědi

Použití ActiMaris

Váš titul jde sem

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Jak správně používat kombinaci ActiMaris roztoku a ActiMaris Gelu?

 

Při použití na akutní či chronické rány, případně záněty v krku, nosní dutině či oblasti genitálií se prosím podívejte na bližší popis způsobu použití, který najdete u jednotlivých indikací uvedených v sekci “Určeno na”.

Jsou s používáním ActiMaris spojena nějaká rizika, vedlejší účinky nebo nevýhody?

Používání ActiMaris nevyžaduje žádná zvláštní opatření. ActiMaris je možno používat bez omezení věku, bez rizika interakcí či vzniku nežádoucích účinků a bez rozvoje alergických reakcí.

Žádné vedlejší účinky nejsou dosud známy ani popsány v literatuře. ActiMaris je čistě přírodní produkt, bez konzervantů, stabilizátorů či alergizujících složek.

Co může být okrajově a subjektivně vnímáno jako nevýhody:

* ActiMaris jako takový nemá vůni. Je to čistě přírodní produkt bez přísad. Při jeho kontaktu s biologickou tkání (kůží, sliznicí, spodinou rány) dojde okamžitě k žádoucí reakci, při níž se NaOCl (vyrobený elektrolýzou z přírodních složek) rozkládá na sůl (NaCl) a aktivní singletový kyslík (základní účinnou složku ActiMaris). V tento moment můžete lehce ucítit závan po “bazénové vodě”. Ten však trvá jen krátce. Nepřítomnost jakýchkoliv přísad včetně parfemace, která by snadno tento krátkodobý odér dokázala eliminovat, je naopak benefitem ActiMaris! Díky tomu může být používán i velmi citlivými jedinci bez rizika rozvinutí jakékoliv alergické reakce. Je zcela bezpečný pro novorozence od prvního dne po narození, těhotné i kojící.

* Pokud se na kůži aplikuje silnější vrstva ActiMaris Gelu, mohou na ní po vyschnutí gelu zůstat velmi malé krystalky soli, takže uživatel může cítit lehce staženou kůži. Je to přirozený jev podobný tomu, kdy Vám po koupání v moři a následném uschnutí na sluníčku zůstanou na kůži stopy po soli. Sůl se dá samozřejmě velmi snadno odstranit a pocit staženosti napravit pleťovou vodou, hydratačním krémem nebo roztokem ActiMaris Sensitiv.

* Při ošetření akutních otevřených ran s použitím ActiMaris Forte a Gelu, kde je více soli, může uživatel po aplikaci cítit lehké štípání. To však velmi rychle přejde. V těchto případech lze využít ActiMaris Sensitiv, tedy roztok s nižším obsahem soli, vhodný právě k bezbolestnému ošetření a nastartování hojení.

Je ActiMaris vhodný i na bércové vředy a dekubity?

Ano! Na hojení bércových vředů, dekubitů a jiných chronických ran používá ActiMaris téměř polovina našich stálých zákazníků.

Jak používat ActiMaris na bércové vředy? Dozvíte se ZDE.

Jak pomocí ActiMaris hojit dekubity? Dozvíte se ZDE.

Je možné použít ActiMaris během těhotenství a kojení?

Přípravky ActiMaris jsou 100% přírodní, bez konzervantů a stabilizátorů. Klinické studie nebyly prováděny u těhotných a kojících žen. Nicméně s ohledem na složení přípravků není známa kontraindikace k jejich použití během těhotenství a kojení.

Před použitím přípravku ActiMaris®  se poraďte s lékařem.

Lze ActiMaris použít u dětí a kojenců?

Ano, ActiMaris je 100% přírodní produkt, bez konzervantů a stabilizátorů, který je možné na kůži i sliznice dutiny ústní, nosní a oblasti genitálií používat bez omezení věku, tedy i u dětí již ode dne narození.

Lékaři využívají ActiMaris u novorozenců a kojenců, např. na afty, kandidózu v ústech (moučnivka) apod. nebo na zánětlivé či reaktivní kožní potíže.

Před použitím přípravku ActiMaris®  se poraďte s lékařem.

Lze ActiMaris použít na hemoroidy?

Ano! ActiMaris Gel je určen k ošetření a urychlení hojení ran a zánětů na kůži i sliznici.

Jak ActiMaris Gel aplikovat?

  1. Důkladně umyjte postižení místo vodou nebo šetrným mycím přípravkem (doporučujeme přípravek IDROZOIL – roztok na mytí a čištění). Opláchněte vodou a osušte.
  2. Na ránu naneste vrstvu ActiMaris Gelu, silnou cca 1–2 mm.
  3. Postup opakujte 2x denně nebo dle potřeby častěji, až do zahojení.
Lze ActiMaris použít také na nekrózy?

Ano, ActiMaris je velmi účinný v rámci autolytického debridementu. Přípravky ActiMaris jsou hyperosmotické (1,2 a 3 % soli), jejich koncentrace soli je tedy vyšší než fyziologická koncentrace (0,9 %). Při aplikaci ActiMaris tak vzniká příznivý hyperosmotický efekt, který snižuje otok tkáně, zlepšuje mikrocirkulaci a spolu s antimikrobiálním účinkem singletového kyslíku zbavuje ránu biofilmu, sekretu, povlaků i nekróz. Eliminuje infekci a odstraňuje její případné zdroje. Eliminuje zápach a podporuje proces granulace a epitelizace. Účinnost ActiMaris splňuje v ráně všechny primární cíle autolytického debridementu. 

Na jaké potíže se ActiMaris osvědčil nejvíce?

ActiMaris se nejvíce osvědčil na účinné a šetrné hojení chronických ran, které patří mezi závažné problémy. Jejich léčba však obecně vyžaduje více času a trpělivost pacienta. Výhodou ActiMaris je, že je účinný ve všech fázích procesu hojení. Díky výjimečné kombinaci přírodních složek přípravku a jejich vzájemné synergii pomáhá ránu vyčistit od povlaků, sekretu, hnisu či podpořit odloučení nekróz, eliminovat mikroby, snížit zánět a otok v ráně a okamžitě nastartovat proces hojení.

Osvědčil se velmi dobře při hojení akné, aftů, oparů, infekčních koutků a plísňových infekcí. Je ideální volbou na šetrné ošetření a rychlé nastartování hojení akutních ran jako jsou odřeniny, spáleniny, opruzeniny, puchýře apod. V rámci zpětné vazby jsme nezaznamenali žádnou vyloženě negativní zkušenost. Naopak, množí se pozitivní ohlasy na fungování ActiMaris produktů na celou řadu různých potíží jak na kůži, tak i na sliznicích, tj. i v ústech, na nosní sliznici nebo v oblasti genitálií.

Podívejte se, na co ActiMaris používají naši zákazníci ZDE.

Můžu při léčbě na akné používat také svůj denní krém?

Krémy samozřejmě používat můžete, kombinace s ActiMaris přípravky je možná. Ze zkušenosti však doporučujeme následující postup: nejdříve pleť vyčistěte ActiMaris roztokem, poté naneste ActiMaris Gel a po zaschnutí gelu pokračujte v péči o pleť dle Vašich zvyklostí.

Jak dlouho mi gel vydrží pro použití na akné?

To je velmi individuální. Samozřejmě záleží na množství vřídků, tloušťce aplikované vrstvy a frekvenci aplikace. Pokud máte lehkou formu akné a budete ActiMaris Gel používat jen na oblast s “vřídky” s frekvencí 2x denně, tak Vám vydrží i na 2-3 měsíce.

Trpím opakovanými kvasinkovými infekcemi pochvy, můžu použít ActiMaris i na tento problém?

Ano, můžete. Velkou výhodou produktů ActiMaris je právě to, že jsou určeny k použití i na sliznice, tj. do úst, nosu nebo na genitálie. Aktivní kyslík ničí díky své energii bakterie, viry, plísně i kvasinky. Pokud se u Vás kvasinkové infekce opakují, doporučujeme výplach roztokem ActiMaris Forte, který je silnější, účinnější a rychleji Vás zbaví nepříjemných obtíží. Aplikujte jej minimálně 2x, optimálně 3x denně. Pro výplach můžete použít irigátor, obyčejnou injekční stříkačku nebo aplikátor, který bývá součástí balení např. dětských sirupů (Nurofen, Ibalgin). Na jednu dávku stačí asi 5-10 ml roztoku. Výplach nebývá doprovázen žádnými negativními pocity jako je štípání, pálení apod.

Můžu ActiMaris použít také u svého psa či jiného mazlíčka?

Ano. ActiMaris je také vhodný k ošetření domácích mazlíčků. Chovatelé jej mohou s výhodou použít na vyčištění a pro rychlé hojení ran, zánětů a různých defektů na kůži a sliznici u psů, koček a jiných zvířat. Pokud si zvíře ránu ošetřenou přípravkem ActiMaris olízne, nic se neděje, je to přírodní produkt. Je dobré mít jej doma v lékárničce např. i pro tyto účely.

O produktech ActiMaris

Váš titul jde sem

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Jak ActiMaris vlastně funguje?

ActiMaris funguje na základě kombinace vlastností aktivního singletového kyslíku, mořské soli a ionizované zásadité vody.

Více informací naleznete ZDE.

Jaký je rozdíl mezi ActiMaris Sensitiv a Forte?

Rozdíl mezi ActiMaris Sensitiv a Forte je v koncentraci účinných složek.

ActiMaris Sensitiv roztok je vhodný ke snížení zánětu, urychlení hojení a eliminaci patogenů na citlivé a podrážděné kůži nebo sliznici. Je vhodný také k výplachům dutiny nosní, ústní a genitálií.

ActiMaris Forte roztok je vhodný k čištění, eliminaci patogenů a urychlení hojení špatně se hojících, chronických, infekčních a zapáchajících ran. Je vhodný pro bércové vředy a jiné chronické rány a záněty.

Které obvazové materiály na rány můžu kombinovat s ActiMaris?

ActiMaris lze kombinovat s jakýmkoliv druhem obvazového materiálu, včetně krytí obsahujícího jód nebo stříbro.

Obvazové materiály a krytí naleznete ZDE.

Má ActiMaris nějaké kontraindikace?

Jedinou kontraindikací je případná alergie na mořskou sůl. Touto alergií naštěstí drtivá většina populace netrpí. Žádné jiné kontraindikace ActiMaris nemá.

Lze ActiMaris kombinovat s dalšími přípravky obsahujícími účinné látky?

ActiMaris ke zvýšení svého účinku v rámci hojení ran a zánětů nepotřebuje podporu dalších účinných látek jiných přípravků. ActiMaris je však kompatibilní se všemi moderními přípravky k hojení ran, včetně přípravků obsahujících jód nebo stříbro. ActiMaris je možno používat s jakýmkoliv krytím ran.

Obvazové materiály a krytí naleznete ZDE.

Obsahuje ActiMaris nějaké konzervační látky?

Neobsahuje. Přípravky ActiMaris jsou 100% přírodní, bez konzervantů a stabilizátorů. Více informací naleznete v příbalových letácích, které jsou ke stažení zde.

Je ActiMaris dostupný i v lékárnách?

Ano, ActiMaris můžete koupit ve všech lékárnách v ČR i v SR. V případě, že by Vaše lékárna neměla aktuálně Vámi požadovaný přípravek ActiMaris skladem, je schopná Vám jej objednat většinou nejpozději do druhého dne.

Je ActiMaris hrazený pojišťovnou a může ho předepsat lékař?

Ano. ActiMaris Gel a ActiMaris Sensitiv roztok 1000 ml jsou při předpisu na poukaz v případě hojení chronické rány plně hrazeny všemi zdravotními pojišťovnami. ActiMaris Forte roztok a ActiMaris Sensitiv roztok 300 ml jsou při stejném způsobu předpisu, tedy na poukaz, hrazeny částečně, a to částkou 241,50 Kč.

ActiMaris může na poukaz předepsat lékař kterékoliv odbornosti, tedy i praktický lékař, a to v případě diagnózy vhodné pro tzv. vlhké hojení ran. V případě vystavení poukazu lékařem je možné přípravky vyzvednout v kterékoliv lékárně. U roztoků ActiMaris Forte a Sensitiv 300 ml je potřeba uhradit doplatek.

Informace pro Vašeho lékaře ke stažení ZDE.

Jak mám ActiMaris skladovat a jaká je doba exspirace?

ActiMaris ve formě gelu i roztoku by měl být uchováván při pokojové teplotě mezi +5 °C až +25°C. Nemá být vystavován přímému slunečnímu záření. Doba exspirace je od otevření přípravku 3 měsíce.

Je ActiMaris dostupný i na Slovensku?

Ano. Můžete jej koupit ve všech lékárnách na Slovensku. Pokud v lékárně nebudou mít Vámi požadovaný přípravek či požadované množství, může lékárna objednat přípravky ActiMaris u distributorů PHOENIX a.s. nebo Unipharma a.s.
Případně si jej můžete objednat prostřednictvím internetových stránek www.actimaris.sk.  Zásilky posíláme také na Slovensko.

E-book 13 rad a tipů, jak hojit rány a záněty

ebook zdarma ke stažení


12 RAD

JAK RYCHLE A ÚČINNĚ

HOJIT RÁNY A ZÁNĚTY