Vyberte stránku

ZÁNĚTY DÁSNÍ a DUTINY ÚSTNÍ

Na záněty dásní a dutiny ústní je vhodná kombinace:

ActiMaris Gel na hojení  + ActiMaris Sensitiv roztok na výplach a hojení

 

ActiMaris® Gel na hojení ran 20g

ActiMaris Gel na hojení 20g

ActiMaris® Sensitiv 300 ml

ActiMaris Sensitiv roztok 300 ml

Actimaris gel + Sensitiv

ActiMaris Gel + Sensitiv

Záněty dásní a ústní dutiny (stomatitidy) se projevují zarudnutím, otokem a bolestí, krvácením. Často se vytvoří puchýřky, vřídky, afty, hnisavá ložiska, povrchové nebo hluboké vředy. Záněty dutiny ústní mohou být velmi bolestivé, omezující příjem potravy, zvyšující slinění, zápach z úst a tvorbu povlaků.

Na tyto obtíže je nyní k dispozici UNIKÁTNÍ NOVINKA – vysoce účinné a přitom zcela přírodní švýcarské produkty ActiMaris.

ActiMaris rychle a účinně desinfikuje sliznici, ničí viry, bakterie a plísně, snižuje zánět a výrazně urychluje hojení.
Díky 100% přírodnímu složení je vhodný právě k použití do dutiny ústní. Je tedy vhodný i pro děti.

Produkty ActiMaris se v praxi výborně osvědčily na rychlé hojení širokého spektra obtíží v dutině ústní:

 • Afty
 • Záněty dásní (gingivitidy)
 • Záněty ústní dutiny (stomatitidy)
 • Záněty zubního lůžka – např. po extrakci zubu
 • Udržovací léčba chronické parodontitidy
 • Plísně (kandidózy)
 • Pooperační léčba v dutině ústní
 • Po-nádorová léčba
 • Léčba otlaků (dekubitů) způsobených snímací protézou

ActiMaris obsahuje – aktivní vysoce energetický (singletový) kyslík, mořskou sůl s 80 minerály a ionizovanou zásaditou vodu (pH 8,5-9,8).

 • Aktivní singletový kyslík je jedním z nejúčinnějších přírodních antimikrobiálních činidel. Ničí bakterie, viry a plísně. Výrazně snižuje zánět.
 • Mořská sůl obsahuje 80 minerálů (nejvíce hořčíku), které jsou důležité pro proces hojení. Díky osmóze pomáhá snižovat otok a bolest.
 • Ionizovaná zásaditá voda proniká hlouběji do tkáně, než obyčejná voda. Přenáší tak více kyslíku a minerálů. Má výrazné antioxidační účinky.

Jak používat ActiMaris Gel na hojení ran

 

Gel naneseme přímo na postižená místa v dutině ústní – afty, zanícené dásně, vředy, rány atd. ve vrstvě 2-3 mm a necháme působit. Při kontaktu se sliznicí se ihned aktivuje singletový kyslík, který rychle ničí viry, bakterie a plísně. Gel se bude postupně vstřebávat. Do zhruba 10-15 minut nezůstane v ústech téměř žádný gel. Účinek kyslíku a mořské soli však přetrvává 4-5 hodin. Aplikaci proto provádíme alespoň 3x denně, nejlépe po jídle. Častost aplikací však není nijak omezena. Pro zesílení účinku doporučujeme nejíst nebo ústa nevyplachovat vodou ještě alespoň 20 minut po aplikaci gelu.

Zmírnění zánětu a celkový ústup potíží by měl být patrný velmi rychle, již po několika málo aplikacích.
Při rozsáhlejších zánětech nebo při větším množství aftů v ústech doporučujeme nejdřív ústa vypláchnout a vydesinfikovat roztokem ActiMaris Sensitiv nebo při velmi těžkých infekcích roztokem ActiMaris Forte. Poté opět na postižená místa naneseme ActiMaris Gel.

gel_actimaris

Jak používat ActiMaris Sensitiv roztok

 

Roztokem ActiMaris Sensitiv můžeme vypláchnout celou dutinu ústní, příp. vykloktat. Aplikujeme zhruba 1-2 polévkové lžíce a necháme v ústech 30 sekund až 1 minutu působit. Při kontaktu se sliznicí se hned aktivuje singletový kyslík, který rychle ničí viry, bakterie a plísně.  Výplachy roztokem provádíme alespoň 3x denně, nejlépe po jídle. Častost aplikace však není nijak omezena. Pro silnější účinek kyslíku a mořské soli doporučujeme nejíst, nepít nebo nevyplachovat ústa vodou ještě alespoň 15 minut po aplikaci roztoku.

Zmírnění zánětu a ústup potíží by měl být patrný velmi rychle, již po několika málo aplikacích. Pro zesílení účinku je vhodné přímo na postižená místa nanést ActiMaris Gel na hojení ran.

Pozn.: ActiMaris není určen pro vnitřní užití. Při náhodném polknutí se však nemusíte obávat žádných potíží – ActiMaris je čistě přírodní produkt. Je třeba počítat se slanou chutí roztoku a lehce „bazénovým závanem“ produktu.

 

Co je ActiMaris a proč tak dobře funguje? – podívejte se na instruktážní video (TV Prima 5 min).

 

 

Zdravotnické prostředky, třída IIb, CE 0408


 

Uložit

Uložit