ZÁNĚTY DÁSNÍ a DUTINY ÚSTNÍ

Na záněty dásní a dutiny ústní je vhodná a účinná kombinace:
ActiMaris Gel + ActiMaris Sensitiv roztok pro rychlé hojení

ActiMaris® Gel na hojení ran 20g

ActiMaris Gel 20g

ActiMaris® Sensitiv 300 ml

ActiMaris Sensitiv roztok

ActiMaris Gel + Sensitiv roztok 300 ml

ActiMaris Gel + Sensitiv

Na záněty dásní a ústní dutiny jsou k dispozici vysoce účinné a 100% přírodní švýcarské produkty ActiMaris.

ActiMaris výrazně urychluje hojení – snižuje zánět, otok, rychle a účinně ničí škodlivé mikroby (viry, bakterie, kvasinky a plísně), eliminuje zápach. Díky přírodnímu složení je vhodný právě k použití do dutiny ústní. Je vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti a kojence.

ActiMaris se v praxi výborně osvědčil na rychlé hojení širokého spektra potíží v dutině ústní:

 • Záněty a krvácení dásní
 • Udržovací léčbu chronické parodotnitidy
 • Záněty zubního lůžka – např. po extrakci zubu
 • Záněty ústní dutiny
 • Afty
 • Kvasinkové infekce – soor (moučnivka), stavy po onkologické léčbě ozařováním
 • Povleklý jazyk
 • Stavy po chirurgických zákrocích v ústní dutině
 • Otlaky způsobené snímatelnými protézami

ActiMaris obsahujeaktivní vysoce energetický (singletový) kyslík, mořskou sůl a ionizovanou zásaditou vodu.

 • Aktivní singletový kyslík rychle ničí škodlivé mikroby v ústech (bakterie, viry, kvasinky, plísně), prokysličuje sliznici a dodává jí energii k hojení. Výrazně snižuje zánět.
 • Mořská sůl obsahuje velké množství minerálních látek, které jsou důležité pro proces hojení. Díky osmóze pomáhá snižovat otok a bolest.
 • Ionizovaná zásaditá voda proniká do tkáně hlouběji než obyčejná voda. Přenáší více kyslíku a minerálních látek. Má výrazné antioxidační účinky.

 

Co je ActiMaris a proč tak dobře funguje?  Podívejte se na instruktážní video (TV Prima, 5 min).Uložit

Jaký přípravek ActiMaris vybrat a jak používat?

 

1. Při menších, lokalizovaných zánětech použijte ActiMaris Gel na hojení.
Gel naneste přímo na postižená místa (afty, zanícené dásně, rány, atd.) ve vrstvě 2 – 3 mm a nechte působit. Gel se postupně vstřebává. Za 10 – 15 minut nezůstane v ústech téměř žádný gel. Účinek kyslíku a mořské soli však přetrvává 4 – 5 hodin. Aplikaci proto provádíme alespoň 3x denně, nejlépe po jídle. Četnost aplikací a celková doba používání ActiMaris nejsou nijak omezeny.

2. Při rozsáhlejších zánětech nebo při větším množství aftů v dutině ústní doporučujeme ústa nejdříve vypláchnout a ošetřit roztokem ActiMaris Sensitiv nebo při velmi těžkých infekcích roztokem ActiMaris Forte. Poté opět na postižená místa naneste ActiMaris Gel.

Pro zesílení účinku doporučujeme po aplikaci roztoků nebo gelu alespoň 15 minut ústa nevyplachovat, nejíst, nepít. Zmírnění zánětu a celkový ústup potíží by měly být patrné velmi rychle, již po několika málo aplikacích.

Jak používat ActiMaris Sensitiv roztok

 

Roztokem ActiMaris Sensitiv můžeme vypláchnout celou dutinu ústní, příp. vykloktat. Aplikujeme zhruba 2 – 3 polévkové lžíce a necháme v ústech 30 sekund až 1 minutu působit.  Výplachy roztokem provádíme alespoň 3x denně, nejlépe po jídle. Četnost aplikací ani celková doba používání přípravků ActiMaris nejsou nijak omezeny. Pro silnější účinek kyslíku a mořské soli doporučujeme ústa nevyplachovat, nejíst, nepít ještě alespoň 15 minut po aplikaci roztoku.

Zmírnění zánětu a ústup potíží by měly být patrné velmi rychle, již po několika málo aplikacích. Pro zesílení účinku je vhodné přímo na postižená místa nanést po použití roztoku ActiMaris Gel na hojení ran.

Pozn.: ActiMaris není určen pro vnitřní užití. Při náhodném polknutí se však nemusíte obávat žádných potíží – ActiMaris je čistě přírodní produkt. Je třeba počítat se slanou chutí roztoku a lehce “bazénovým závanem” produktu.

Zdravotnické prostředky, třída IIb, CE 1250


 

Uložit

Uložit

E-book 12 rad a tipů, jak hojit rány a záněty

ebook zdarma ke stažení


12 RAD

JAK RYCHLE A ÚČINNĚ

HOJIT RÁNY A ZÁNĚTY