Vyberte stránku

AKUTNÍ A POOPERAČNÍ RÁNY

Na rychlé a šetrné hojení akutních – poúrazových a pooperačních ran
ActiMaris Gel + ActiMaris Sensitiv roztok – pro rychlé hojení

 

ActiMaris® Gel na hojení ran 20g

ActiMaris Gel 20g

ActiMaris® Sensitiv 300 ml

ActiMaris Sensitiv roztok 300 ml

ActiMaris Gel + Sensitiv roztok 300 ml

ActiMaris Gel + Sensitiv

Pro rychlé hojení akutních ran je nezbytné zabránit infekci v ráně a dodat tkáním ENERGII a KYSLÍK!

ActiMaris zabraňuje pomnožení mikrobů v ráně a dodává jí potřebnou energii a kyslík! Výrazně tak urychluje hojení. Navíc díky mořské soli přináší tkáním velké množství minerálních látek, které dále podporují proces hojení. Díky ionizované vodě dokáže pronikat do tkání hlouběji než většina jiných přípravků.
ActiMaris je 100% přírodní přípravek. Nezpůsobuje kožní reakce, nemá vedlejší účinky. Je vhodný i pro děti a kojence. Vhodný do každé domácí lékárničky.
ActiMaris obsahuje vysoce účinné přírodní látky: aktivní singletový kyslík, mořskou sůl a ionizovanou zásaditou vodu. 

Vysoká účinnost přípravků ActiMaris byla potvrzena Státním zdravotním ústavem v Praze.

ActiMaris šetrně ke tkáním podporuje přirozené procesy hojení ran a urychluje hojení. Doporučujeme na:

  • Pooperační rány a ke změkčení čerstvých jizev
  • Odřeniny, řezné či tržné rány
  • Popáleniny 1. – 3. stupně, omrzliny, opruzeniny
  • Puchýře
  • Bodnutí hmyzem

Jaký přípravek ActiMaris zvolit na akutní rány?

1. JE-LI RÁNA ČISTÁ –
bez přítomnosti hnisu, doporučujeme kombinaci ActiMaris SENSITIV roztoku a ActiMaris Gelu pro rychlé hojení ran. Přípravky lze použít i samostatně v závislosti na stavu rány. ActiMaris Sensitiv ránu bezbolestně a důkladně vyčistí a nastartuje proces hojení. ActiMaris Gel dále podpoří a urychlí proces hojení. Tato kombinace rychle zničí škodlivé mikroby v ráně a dodá tkáním kyslík, energii a minerální látky potřebné pro rychlejší hojení. ActiMaris Gel je ideální volbou pro klidné hojení pooperačních ran a jizev, drobných poúrazových ran (řezné, tržné …), zklidnění kožních reakcí po bodnutí hmyzem. 

2. JE-LI RÁNA INFIKOVANÁ –
hnisavá či povleklá, doporučujeme kombinaci roztoku ActiMaris FORTE a ActiMaris Gelu pro rychlé hojení ran.
ActiMaris Forte je silnější, obsahuje 5x více kyslíku a 3x více mořské soli, než ActiMaris Sensitiv. Ránu rychle a velmi důkladně vyčistí a nastartuje proces hojení. ActiMaris Gel dále formou vlhkého hojení podpoří a urychlí proces hojení. Tato kombinace rychle zničí škodlivé mikroby v ráně (bakterie, viry, plísně, spory) a dodá tkáním kyslík, energii a minerální látky potřebné pro rychlejší hojení.

Jak použít ActiMaris Gel a roztoky?

 

  • Výběr přípravků vhodný pro váš typ rány závisí na jejím umístění, velikosti a citlivosti v místě rány. Pokud to typ rány dovoluje, doporučujeme aplikovat vždy kombinaci ActiMaris roztoku ve formě oplachu, obkladu a ActiMaris Gelu, který následně na ránu naneste v souvislé vrstvě 1 – 2 mm. Při výběru varianty roztoku se řiďte stavem rány – viz výše (Jaký přípravek ActiMaris zvolit na akutní rány?).
  • Na čerstvé jizvy lze použít ActiMaris Sensitiv roztok ve formě obkladu s následnou aplikací ActiMaris Gelu pro rychlé hojení. Přípravky jizvu změkčí a její začervenání dříve odezní.
  • Popáleniny jsou velmi citlivé a jejich ošetření bývá často bolestivé. V akutní fázi rány doporučujeme ActiMaris Sensitiv roztok ve formě obkladu po dobu 30 minut, alespoň 2x denně. Četnost aplikací není omezena, častější aplikaci doporučujeme zejména v prvních hodinách po popálení. V této fázi rány vzhledem ke zvýšené citlivosti nedoporučujeme používat ActiMaris Forte roztok ani ActiMaris Gel. Pokud je již vytvořená nová tkáň a citlivost rány není tak značná, je možné k roztoku přidat i ActiMaris gel pro rychlé hojení. Roztokem navlhčíte sterilní krytí (gázu), přiložíte na ránu a necháte 15 – 20 minut působit. Po sejmutí obkladu nechte 5 minut zaschnout a naneste ActiMaris Gel v souvislé vrstvě 1 – 2 mm a zakryjte sterilním krytím.

 

Poznámka: Aby krytí nepřischlo k ráně a jeho následné odstranění nenarušilo nastartovaný proces hojení, doporučujeme po nanesení gelu přiložit na ránu nejprve např. tzv. mastný tyl (lze zakoupit běžně v lékárně) a teprve následně ránu překrýt sterilním krytím.

Co je ActiMaris a proč tak dobře funguje?  Podívejte se na instruktážní video (TV Prima, 5 min).

 

 

Zdravotnické prostředky, třída IIb, CE 1250