Vyberte stránku

CHRONICKÉ RÁNY, BÉRCOVÉ VŘEDY,..

Na špatně se hojící chronické rány, bércové, diabetické vředy a infekční rány doporučujeme kombinaci ActiMaris Forte roztok  +  ActiMaris Gel na hojení ran

 

ActiMaris® Forte 300 ml

ActiMaris Forte roztok 300 ml

ActiMaris® Gel na hojení ran 20g

ActiMaris Gel na hojení 20g

ActiMaris Gel + ActiMaris Forte

ActiMaris Gel + ActiMaris Forte

Pro rychlé hojení chronických ran, jako jsou vředy, dekubity apod. je nezbytné dodat tkáním KYSLÍK!

Naprostá většina špatně se hojících, chronických ran a zánětů trpí nedostatkem kyslíku. Buňky nejsou schopny vyrobit dostatečné množství energie k opravě a k výstavbě nové tkáně. Proces hojení se tak zpomaluje až zcela zastavuje.

ActiMaris potřebnou energii a kyslík ráně dodává! Výrazně tak urychluje hojení. Navíc díky mořské soli přináší tkáním až 80 minerálů (nejvíce hořčíku), které dále podporují proces hojení. Díky ionizované (elektrolýzou upravené) vodě dokáže pronikat hlouběji do tkáně, než většina jiných přípravků na hojení, a tak je schopen okysličit a přinést energii a minerály i k hlubším vrstvám ran a defektů.

ActiMaris obsahuje pouze přírodní účinné látky: aktivní singletový kyslík, mořskou sůl a ionizovanou zásaditou vodu.

Silný a rychlý léčebný efekt tohoto složení se velmi dobře osvědčil v praxi právě při hojení vředů, infekčních ran či dekubitů.


 

CO POUŽÍT NA ŠPATNĚ SE HOJÍCÍ RÁNY?

 

1. JE-LI RÁNA ČISTÁ, bez přítomnosti mikrobiálního osídlení (hnisu a povlaků), doporučujeme kombinaci ActiMaris SENSITIV roztoku a ActiMaris Gelu na hojení ran. ActiMaris Sensitiv ránu bezbolestně a důkladně vyčistí, vydesinfikuje a nastartuje proces hojení. ActiMaris Gel dále formou vlhkého hojení podpoří a urychlí proces hojení. Tato kombinace rychle zničí bakterie, viry a dodá kyslík, energii a minerály pro rychlejší hojení.

1

KOUPIT ACTIMARIS SENSITIV ROZTOK + GEL

 

2. JE-LI RÁNA INFIKOVANÁ (hnisavá, povleklá) doporučujeme kombinaci roztoku ActiMaris FORTE a ActiMaris Gelu na hojení ran.
ActiMaris FORTE je silnější, obsahuje 5x více kyslíku a 3 více mořské soli, než ActiMaris Sensitiv. Ránu rychle a velmi důkladně vyčistí, vydesinfikuje a nastartuje proces hojení. ActiMaris Gel dále formou vlhkého hojení podpoří a urychlí proces hojení. Tato kombinace rychle zničí bakterie a viry a dodá kyslík, energii a minerály pro rychlejší hojení.

acti_2

KOUPIT ACTIMARIS FORTE ROZTOK + GEL

 


JAK POUŽÍT ACTIMARIS ROZTOKY A GEL?

 

1. Roztokem ActiMaris SENSITIV nebo ActiMaris FORTE důkladně navlhčíme sterilní krytí (např. gázu) a přiložíme na ránu jako obklad. Podle potřeby můžeme lehce překrýt obinadlem.

2. Navlhčené krytí ponecháme na ráně alespoň 15 – 20 minut působit.

3. Po odstranění obkladu setřeme případné další nečistoty a povlaky. Necháme ránu 5 minut oschnout.

4. Přimo do rány naneseme ActiMaris Gel ve vrstvě 1-2 mm a překryjeme sterilním krytím.

5. Výměnu obvazů a krytí s následnou aplikací ActiMaris Gelu provádíme dle potřeby a stavu rány alespoň 1x denně. Ze začátku terapie můžeme aplikovat i 2x denně, aby se zajistil dostatečný „kyslíkový náraz“ a rychleji se nastartovalo hojení.

6. Celková doba a frekvence není nijak omezena. Je třeba pokračovat v aplikaci, dokud všechny povlaky nejsou snadno odstranitelné a rána není opticky čistá.

 

Co je ActiMaris a proč tak dobře funguje? – podívejte se na instruktážní video (TV Prima 5 min).

 

 

Zdravotnické prostředky, třída IIb, CE 0408