Vyberte stránku

CHRONICKÉ RÁNY, BÉRCOVÉ VŘEDY…

Na špatně se hojící rány, bércové a diabetické vředy, hnisavé rány, píštěle či proleženiny (dekubity) doporučujeme kombinaci
ActiMaris Gel pro rychlé hojení ran + ActiMaris Forte roztok

ActiMaris Forte roztok 300ml

ActiMaris Forte roztok 300 ml

ActiMaris® Gel na hojení ran 20g

ActiMaris Gel 20g

 

ActiMaris Gel + Forte roztok

ActiMaris Gel + Forte roztok

Pro rychlé hojení chronických ran (vředy, proleženiny, píštěle apod.) je nezbytné dodat tkáním ENERGII a KYSLÍK!

Naprostá většina špatně se hojících, chronických ran a zánětů trpí nedostatkem kyslíku. Buňky nejsou schopny vyrobit dostatečné množství energie k opravě a k výstavbě nové tkáně. Proces hojení se tak zpomaluje až zcela zastavuje.
ActiMaris potřebnou energii a kyslík ráně dodává! Výrazně tak urychluje hojení. Navíc díky mořské soli přináší tkáním velké množství minerálních látek, které dále podporují proces hojení. Díky ionizované vodě dokáže pronikat do tkání hlouběji, než většina jiných přípravků, a tak je schopen okysličit a přinést energii a minerální látky hlouběji do ran a zánětem postižené tkáně.
ActiMaris podporuje přirozené procesy hojení ran.
ActiMaris obsahuje vysoce účinné přírodní látky: aktivní singletový kyslík, mořskou sůl a ionizovanou zásaditou vodu.

 

Vysoká účinnost přípravků ActiMaris byla potvrzena Státním zdravotním ústavem v Praze.

Jaký přípravek ActiMaris zvolit na špatně se hojící rány?

1. JE-LI RÁNA ČISTÁ – 

bez přítomnosti hnisu a povlaků, doporučujeme kombinaci ActiMaris SENSITIV roztoku a ActiMaris Gelu pro rychlé hojení ran. ActiMaris Sensitiv ránu bezbolestně a důkladně vyčistí a nastartuje proces hojení. ActiMaris Gel dále podpoří a urychlí proces hojení. Tato kombinace rychle zničí škodlivé mikroby v ráně a dodá tkáním kyslík, energii a minerální látky potřebné pro rychlejší hojení.

 

2. JE-LI RÁNA INFIKOVANÁ –
hnisavá či povleklá, doporučujeme kombinaci roztoku ActiMaris FORTE a ActiMaris Gelu pro rychlé hojení ran.
ActiMaris Forte je silnější, obsahuje 5x více kyslíku a 3x více mořské soli, než ActiMaris Sensitiv. Ránu rychle a velmi důkladně vyčistí a nastartuje proces hojení. ActiMaris Gel dále formou vlhkého hojení podpoří a urychlí proces hojení. Tato kombinace rychle zničí škodlivé mikroby v ráně (bakterie, viry, plísně, spory) a dodá tkáním kyslík, energii a minerální látky potřebné pro rychlejší hojení.

Jak použít ActiMaris gel a roztoky?

 
1. Před samotným ošetřením přípravky ActiMaris ránu nejprve šetrně osprchujeme, abychom ji zbavili zbytků masti a případných povlaků a krust.

2. Roztokem ActiMaris Sensitiv nebo ActiMaris Forte důkladně navlhčíme sterilní krytí (např. gázu) a přiložíme na ránu jako obklad. Podle potřeby můžeme lehce překrýt obinadlem.

3. Navlhčené krytí ponecháme na ráně alespoň 20 – 30 minut působit.

4. Po odstranění obkladu setřeme případné další nečistoty a povlaky. Necháme ránu 5 minut oschnout.

5. Přímo do rány naneseme ActiMaris Gel ve vrstvě 1 – 2 mm a překryjeme sterilním krytím.

6. Výměnu obvazů a krytí s následnou aplikací ActiMaris Gelu provádíme dle potřeby a stavu rány alespoň 1x denně. Ze začátku terapie je výhodou aplikace i 2x denně, aby se zajistil dostatečný “kyslíkový náraz” a rychleji se nastartovalo hojení.

7. Celková doba používání přípravků ActiMaris a frekvence jednotlivých ošetření není nijak omezena. V aplikaci je třeba pokračovat, dokud všechny povlaky nejsou snadno odstranitelné a rána není opticky čistá.

Co je ActiMaris a proč tak dobře funguje? 
Podívejte se na instruktážní video (TV Prima, 5 min).

Více o ActiMaris naleznete také zde:

 

Zdravotnické prostředky, třída IIb, CE 1250