Zánět dásní

Zánět dásní je první fáze celkového onemocnění dutiny ústní, kterým trpí až 80% dospělé populace. Zánět dásní vzniká v bezprostředním okolí zubů a projevuje se jako otok a krvácení dásní. Zánět dásní je často bezbolestný, takže pokud se u Vás projeví jakékoliv jeho příznaky, bývá už většinou rozvinutý.

Důsledky zánětu dásní

Pokud zánět dásní přehlížíte a neléčíte, může se rozvinou v parodontózu, která je hlavní příčinou ztráty zubů u dospělých. U parodontózy se dásně začnou oddalovat od zubů a vytváří se “kapsy”, tzv. parodontální choboty. V těchto “kapsách” zůstávají bakterie, které svou činností narušují a oslabují kost, ve které jsou zuby zasazeny.

Zánět dásní a jeho příčiny

Záněty dásní bývají nejčastěji způsobeny hromaděním zubního plaku, což je bezbarvá vrstva s bakteriemi, která se tvoří na zubech. Bakterie zubního plaku produkují toxické látky, které poškozují závěsný aparát zubů. Pokud se takové poškození neléčí, může zůstat trvalé. Mezi nejčastější příčiny zánětu v dutině ústní patří nedostatečná ústní hygiena, hormonální změny, celková onemocnění (např. diabetes) a kouření.

Zánět dásní – jak a co aplikovat?

1. Pokud je zánět dásní menšího rozsahu, použijte ActiMaris Gel na hojení.
Gel naneste přímo na postižená místa (zanícené dásně, rány, afty, atd.) ve vrstvě 1-2 mm a nechte působit. Gel se postupně vstřebává. Za 10-15 minut nezůstane v ústech téměř žádný gel. Účinek kyslíku a mořské soli však přetrvává 4-5 hodin. Aplikaci proto provádíme alespoň 3x denně, nejlépe po jídle. Frekvence a počet aplikací však není nijak omezena.

Pro zesílení účinku doporučujeme nejíst nebo ústa nevyplachovat vodou ještě alespoň 15 minut po aplikaci gelu. Zmírnění zánětu dásní a celkový ústup potíží by měl být patrný velmi rychle, již po několika málo aplikacích.

2. Při rozsáhlejších zánětech dásní doporučujeme nejdřív ústa vypláchnout a vydesinfikovat roztokem ActiMaris Sensitiv nebo při velmi těžkých zánětech roztokem ActiMaris Forte. Roztok ponecháme v ústech alespoň 30 sekund a poté vyplivneme. Pak opět na postižená místa naneseme ActiMaris Gel.

Co na zánět dásní

Přípravků na záněty v dutině ústní najdeme spoustu, ale ne každý vám skutečně pomůže.

Záněty v dutině ústní – aplikace přípravků ActiMaris

Postup aplikace gelu a roztoku ActiMaris na záněty v dutině ústní 

zánět dásní - jak léčit, příznaky, příčiny