Opar na rtu

Opar na rtu způsobuje virus Herpes simplex, konkrétně HSV 1, který se objevuje především na ústech. Jakmile se virus dostane do těla, už se Vás bude držet celý život a čekat na svou příležitost. Vyvolat jej a způsobit opar na rtu může stres, únava nebo snížená imunita.

Opar je bolestivý puchýřek na ústech, který je velmi nepříjemný a který není ani dobře vypadající “ozdoba” Vašeho obličeje.

Opar na rtu- projevy a inkubační doba

Inkubační doba oparu je zhruba 2 dny až 6 dní. Začínající opar na rtech rozpoznáte nepříjemným pocitem svědění. Po něm se většinou již druhý den objeví puchýřky, které mohou pálit a bolet. Za několik dní zduřelý puchýřek praskne a udělá se strup. Opar vydrží 7 až 10 dní.

Rizikové faktory

Pokud jednou opar na rtu (resp. vir jej způsobující) v těle máte, jen tak se jej nezbavíte. Můžete si ale dát pozor na spouštěče, které by jej mohly probudit:

  • Snížená imunita (nemoci, chřipka, nachlazení)
  • Vliv sluníčka
  • Stresové situace (dlouhodobá únava, návštěva lékaře, trauma apod.)
  • Alergie na potraviny, hormonální změny apod.

Co na opar na rtu

Přípravků na opary najdeme spoustu, ale ne každý vám skutečně pomůže.

Opar na rtu – léčba

Ať už vám je opar na rtu nepříjemný jakkoliv, nikdy na něj nesahejte, nemačkejte jej ani se ho nepokoušejte propíchnout jehlou. Opary jsou navíc extrémně nakažlivé.

ActiMaris Gel naneste přímo na opar ve vrstvě 2-3 mm a nechte působit. Gel aplikujte nejlépe ihned, jakmile se opar začne rozvíjet, a to třeba i 3x během prvních 30 minut. Takto bude efekt aktivního kyslíku nejrychlejší a nejúčinnější. Gel bude zasychat zhruba do 15 minut. Aplikaci dále opakujte 3x denně až do vymizení obtíží. Změna by měla být patrná již po několika prvních aplikacích.

V případě, že opar už je vyschlý či strupovitý, doporučujeme ke zvláčnění, desinfekci a zhojení přípravek ActiMaris SENSITIV roztok.

 

Opar na rtu – fotky

opar na rtu

opar na rtu