Jak vybrat vhodné přípravky ActiMaris pro rychlé hojení?

Vyberte co Vás trápí:

 

Akné a vřídky >>

 

Afty, opary >>

 

Záněty dutiny ústní >>

 

Chronické rány – bércové, diabetické vředy, proleženiny, infekční rány, … >>

 

Hojení vaginálních potíží >>


 

Zjistěte více o hojení ran a přípravcích nové generace

Přípravky na bázi aktivního singletového kyslíku (1O2), mořské soli, ionizované zásadité vody. ActiMaris°. (Gel, Sensitiv / Forte roztok). Švýcarskému výrobci se podařilo navázat kyslík mezi a atomy Na a Cl v mořské soli tak, že je v této vazbě stabilní po dlouhou dobu. Avšak při kontaktu s kůží, sliznicí nebo spodinou rány se během několika milisekund uvolňuje v podobě singletového kyslíku, který je samotný velmi nestabilní. Aby se stabilizoval, váže si chybějící elektron z membrán virů, baktérií, plísní nebo sporů. Tím ničí jejich strukturu a mikroorganismy tak rychle zanikají.

Jde o rychlý a velmi efektivní proces, vlastně přirozenou desinfekci. Na singletový kyslík nemají mikroorganismy žádnou obranu. Ani si ji nemohou vytvořit, takže riziko rezistencí je zde nulové. Jakmile se kyslík stabilizuje, dále proniká do buněk, kde podporuje prokysličení a regeneraci. Tímto celkově přispívá k tvorbě nové tkáně.

Zjistěte více o tom, jak vznikají rány:

Akutní rány

Vznikají náhle ve zdravé tkáni, kdy dojde k porušení integrity kůže nebo hlubších tkání, a to v důsledku mechanického nebo fyzikálního poškození (často traumata), dále je lze dělit na termické, chemické a radiační. Tyto typy ran se hojí obvykle velmi dobře a v relativně krátkém čase, bez komplikací. Často se jedná o různé typy úrazů, střelných, bodných ran, kousnutí, také opary, koutky, popáleniny, omrzliny, poleptání nebo také rány způsobené chirurgickými zákroky.

Chronické rány

Dle oborníků z výboru České společnosti pro léčbu rány je chronická rána definována jako sekundárně se hojící rána, která i přes adekvátní terapii nevykazuje po dobu 6–9 týdnů tendenci k hojení. Vzniká z rány akutní, kdy se do rány dostává bakteriální infekce, také jako důsledek neadekvátně ošetřované rány nebo na kůži patologicky změněné. Za jejich vznikem stojí mimo jiné špatná nebo nedostatečná nutrice, nevhodné působení tlaku, poškození cévního systému nebo systémové onemocnění (infekce, diabetes mellitus, onkologická onemocnění aj.) K hojení v tomto terénu dochází velmi pomalu, často vytvořením nové (per secundam) tkáně s odpovídající anatomickou strukturou3.

Do chronických ran řadíme především bércové vředy venózní etiologie (projev chronické žilní insuficience), arteriální kožní vředy (projev pokročilé ischemické choroby dolních končetin), dekubity, neuropatické kožní vředy (diabetická noha) nebo tzv. maligní rány (primární nádorové onemocnění provází vznik různých forem kožních defektů a nehojících se ran).


 

Custom text

RADY A TIPY PŘÍMO OD LÉKAŘE

Dozvíte se, jak účinně bojovat s 12 typy ran a zánětů.

jak aplikovat
KOUPIT
ACTIMARIS TESTOVÁN STÁTNÍM ZDRAVOTNÍM ÚSTAVEM
PROKÁZANÁ ÚČINNOST PROTI VŠEM DRUHŮM
VIRŮ
BAKTERIÍ
PLÍSNÍ
SPÓR
2017, 2018, 2019
ZNIČENÍ VIRŮ
PREVENCE NÁKAZY
Ještě máme skladem!
DEKONTAMINACE SLIZNICE