Časté dotazy – ActiMaris

Na jaké potíže se ActiMaris osvědčil nejvíce?

ActiMaris se nejvíce osvědčil na účinné a šetrné hojení chronických ran, které patří mezi závažné problémy. Jejichž léčba však obecně vyžaduje více času a trpělivost pacienta. Výhodou ActiMaris je, že je účinný ve všech fázích procesu hojení. Díky výjimečné kombinaci přírodních složek přípravku a jejich vzájemné synergii pomáhá ránu vyčistit od povlaků, sekretu, hnisu či podpořit odloučení nekróz, eliminovat mikroby, snížit zánět v ráně a otok a nastartovat proces hojení. Osvědčil se velmi dobře při hojení akné, aftů, oparů, infekčních koutků a plísňových infekcí. Dále na šetrné ošetření a rychlé nastartování hojení akutních ran jako jsou odřeniny, spáleniny, opruzeniny, puchýře apod. V rámci zpětné vazby jsme nezaznamenali žádnou vyloženě negativní zkušenost ani případ, kdy by ActiMaris byl zcela bez efektu. Naopak, množí se pozitivní ohlasy na fungování ActiMaris produktů na celou řadu různých potíží jak na kůži, tak i na sliznici, tj. i v ústech, na nosní sliznici nebo genitáliích.

Je ActiMaris vhodný i pro děti?

Ano, ActiMaris je 100% přírodní produkt, zcela bez chemických přísad, stabilizátorů a konzervantů. Proto lékaři využívají ActiMaris dokonce u velmi malých dětí a kojenců, např. na afty, kandidózu v ústech (moučnivka), apod. nebo na zánětlivé či reaktivní kožní potíže. ActiMaris mohou používat i těhotné nebo kojící matky.

Je ActiMaris hrazený?

Ano. ActiMaris Gel a ActiMaris Sensitiv roztok 1000 ml jsou při předpisu na poukaz plně hrazeny všemi zdravotními pojišťovnami. ActiMaris Forte roztok a ActiMaris Sensitiv roztok 300 ml jsou při stejném způsobu předpisu, tedy na poukaz, hrazeny částečně, a to částkou 241 Kč. ActiMaris může na poukaz předepsat lékař kterékoliv odbornosti, tedy i praktický lékař, a to v případě diagnózy vhodné pro tzv. vlhké hojení ran. V případě vystavení poukazu lékařem je možné přípravky vyzvednout v kterékoliv lékárně. U roztoků ActiMaris Forte a Sensitiv 300 ml je potřeba uhradit doplatek.

Tabulka s kódy na poukaz

Má ActiMaris nějaké vedlejší účinky nebo nevýhody?

Žádné vedlejší účinky nejsou dosud známy ani popsány v literatuře. ActiMaris je čistě přírodní, bez konzervantů, stabilizátorů či alergizujících složek, takže tento fakt se i předpokládá.

Možné nevýhody, o kterých víme, jsou tyto:
* ActiMaris jako takový nemá vůni. Je to čistě přírodní produkt bez přísad. Při kontaktu s biologickou tkání v důsledku reakce, při níž se NaOCl (vyrobený elektrolýzou z přírodních složek) rozkládá na NaCl a aktivní singletový kyslík (základní účinnou složku ActiMaris) můžete lehce ucítit závan po “bazénové vodě”. Tento však trvá jen krátce.
* Pokud se na kůži aplikuje silnější vrstva ActiMaris Gelu, mohou na ní po vyschnutí gelu zůstat velmi malé krystalky soli, takže uživatel může cítit lehce staženou kůži. Je to přirozený jev podobný tomu, kdy Vám po koupání v moři a následném uschnutí na sluníčku zůstanou na kůži stopy po soli..Sůl se dá samozřejmě velmi snadno odstranit a pocit staženosti napravit pleťovou vodou, hydratačním krémem nebo roztokem ActiMaris Sensitiv.
* Při ošetření akutních otevřených ran s použitím ActiMais Forte a Gelu, kde je více soli, může uživatel po aplikaci cítit lehké štípání. To však velmi rychle přejde a rozhodně je výrazně menší, než u klasické chemické dezinfekce. V těchto případech lze opět použít ActiMaris Sensitiv, tedy roztok s nižším obsahem soli, vhodný právě k bezbolestnému ošetření a nastartování hojení. Naproti tomu při aplikaci na pleť (např. při léčbě akné) štípání ani u Forte roztoku ani u ActiMaris Gelu cítit není, jelikož nejde o otevřenou ránu.

Má ActiMaris nějaké kontraindikace?

Jedinou kontraindikací je případná alergie na mořskou sůl. Touto alergií naštěstí drtivá většina populace netrpí. Žádné jiné kontraindikace ActiMaris nemá.

Jak ActiMaris vlastně funguje?

ActiMaris funguje na základě kombinace vlastností aktivního singletového kyslíku, mořské soli a ionizované zásadité vody.

Aktivní, tzv. singletový kyslík je jedním z nejúčinnějších přírodních antimikrobiálních činidel vůbec. Šetrně čistí a dekontaminuje tkáně, tzn. zbavuje je mikrobů. Ničí viry, bakterie, plísně a kvasinky. Výrazně a rychle snižuje zánět. Má velké množství energie, která je spolu s kyslíkem nezbytná pro rychlé hojení.
Mořská sůl obsahuje až 80 minerálních látek (nejvíce hořčíku), které jsou důležité pro podporu procesu hojení. Díky přítomnosti mořské soli ActiMaris jako hyperosmotický přípravek také snižuje otok a tím i bolest.
Ionizovaná zásaditá voda díky menším shlukům molekul než obyčejná voda proniká hlouběji do tkáně. Přenáší tak do ran více kyslíku a minerálních látek. Ionizovaná zásaditá voda má navíc výrazné antioxidační účinky.

Pro více informací klikněte zde.

Je ActiMaris dostupný i v lékárnách?

Ano, ActiMaris můžete koupit ve všech lékárnách v ČR i v SR. V případě, že by Vaše lékárna neměla aktuálně Vámi požadovaný přípravek ActiMaris  skladem, je schopná Vám jej většinou objednat do druhého dne. 

Můžu ActiMaris použít také u svého psa?

Ano. ActiMaris je také vhodný k ošetření domácích mazlíčků. Chovatelé jej mohou s výhodou použít pro rychlé hojení poranění nebo vyčištění ran a různých defektů na kůži a sliznici u psů, koček a jiných zvířat. Pokud si zvíře ránu ošetřenou přípravkem ActiMaris olízne, nic se neděje, je to přírodní produkt bez chemie. Je dobré mít jej doma v lékárničce např. i pro tyto účely.

Jak správně používat kombinaci ActiMaris roztoku a ActiMaris Gelu?

Správné použití záleží na účelu léčby:

Při použití na AKNÉ je důležité nejprve vyčištění pleti roztokem Forte nebo Sensitiv – podle závažnosti akné a následné nanesení Gelu. Na oblast s vřídky naneste vrstvu gelu 2-3 mm. Gel postupně vysychá, avšak jeho účinek trvá 4-5 hodin. Pro rychlejší efekt aplikujte ActiMaris čím častěji, tím lépe. Minimálně 2x, ideálně 3x denně.

Při použití na AFTY naneste ActiMaris Gel přímo na aft ve vrstvě 2-3 mm a nechte působit. Opět 3x denně, nejlépe po jídle. Gel se bude postupně vstřebávat, cca 10 min. Aplikaci opakujte podle potřeby až do zmírnění či vymizení obtíží. Změna by měla být patrná již po několika prvních aplikacích. Při výskytu více aftů najednou doporučujeme výplach ústní dutiny roztokem ActiMaris Sensitiv nebo Forte.

Při použití na OPARY naneste ActiMaris Gel přímo na opar (vrstvu 2-3 mm) a nechte působit. Aplikaci opakujte 2-3x denně. Gel bude postupně vysychat, cca 20 min. Na rtu/kůži může poté zůstat malé množství mořské soli. Tato sůl není na závadu, naopak. Sůl můžete následně snadno setřít např. navlhčeným odličovacím tampónem. Aplikaci opakujte podle potřeby až do zmírnění, vymizení obtíží. Změna by měla být patrná již po několika prvních aplikacích. Jako čistící přípravek před aplikací ActiMaris Gelu doporučujeme ActiMaris Sensitiv roztok.

Při použití na akutní či chronické rány, případně záněty v krku, nosní dutině či oblasti genitálií se prosím podívejte na bližší popis způsobu použití, který najdete u jednotlivých indikací uvedených v sekci “Určeno na”.

Můžu při léčbě na akné používat také svůj denní krém?

Krémy samozřejmě používat můžete, kombinace s ActiMaris přípravky je možná. Ze zkušenosti však doporučujeme následující postup: nejdříve pleť vyčistěte ActiMaris roztokem, poté naneste ActiMaris gel a po zaschnutí gelu (cca za 1-2 hod) pokračujte v péči o pleť dle Vašich zvyklostí.

Jak dlouho mi gel vydrží pro použití na akné?

To je velmi individuální. Samozřejmě záleží na množství vřídků, tloušťce aplikované vrstvy a frekvenci aplikace. Pokud máte lehkou formu akné a budete Gel používat jen na oblast s “vřídky” s frekvencí 2x denně, tak Vám vydrží i na 2-3 měsíce.

Trpím opakovanými kvasinkovými infekcemi pochvy, můžu použít ActiMaris i na tento problém?

Ano, můžete. Velkou výhodou produktů ActiMaris je právě to, že jsou určeny k použití i na sliznice, tj do úst, nosu nebo na genitálie. Aktivní kyslík ničí díky své energii bakterie, viry, plísně i kvasinky. Pokud se u Vás kvasinkové infekce opakují, doporučujeme výplach roztokem ActiMaris Forte, který je silnější, účinnější a rychleji Vás zbaví nepříjemných obtíží. Aplikujte jej minimálně 2x, optimálně 3x denně. Pro výplach můžete použít irigátor nebo obyčejnou injekční stříkačku nebo aplikátor, který bývá součástí balení dětských sirupů (Nurofen, Ibalgin). Na jednu dávku stačí asi 5-10 ml roztoku. Výplach nebývá doprovázen žádnými negativními pocity jako je štípání, pálení, apod.

Je ActiMaris dostupný i na Slovensku?

Ano, ActiMaris je zaregistrovaný a dostupný i na Slovensku. Můžete jej koupit ve všech lékárnách na Slovensku, kam jej distribuuje společnost Phoenix  a Unipharma.  Případně si jej můžete objednat prostřednictvím internetových stránek www.actimaris.sk.  Zásilky posíláme i na Slovensko.

E-book 12 rad a tipů, jak hojit rány a záněty

ebook zdarma ke stažení


12 RAD

JAK RYCHLE A ÚČINNĚ

HOJIT RÁNY A ZÁNĚTY