Bércové vředy

Bércové vředy jsou velmi nepříjemné onemocnění s dlouhodobým průběhem, přinášející celou řadu zdravotních komplikací. S léčbou je třeba začít co nejdříve.

Bércový vřed – vznik

Bércové vředy většinou vznikají v důsledku nedostatečného odtoku krve z žilního systému dolních končetin. Při zhoršené funkci žilního systému dochází nejprve k otoku dolních končetin a ukládání pigmentu hnědé barvy do podkoží. Následně dochází ke ztenčování kožního krytu a postupem času ke vzniku kožních vředů (tzv. bércové vředy).
Výskyt bércových vředů se zvyšuje s věkem.

Bércové vředy – rizika neléčení

Částá komplikace související s bércovými vředy je bakteriální infekce, nejčastěji takzvaná růže (erysipel)  Bércové vředy také mohou způsobit zánět žil a vznik krevní sraženiny v žilním systému.
Komplikace mohou způsobit až otravu krve, či nenávratné poškození tkání s nutností amputace dolní končetiny.

Přípravky na bércové vředy

Přípravků na bércové vředy najdeme spoustu, ale ne každý vám skutečně pomůže.

Bércové vředy – jak hojit pomocí ActiMaris

1. JE-LI RÁNA ČISTÁ,bez přítomnosti hnisu a povlaků, doporučujeme kombinaci ActiMaris SENSITIV roztoku a ActiMaris Gelu na hojení ranActiMaris Sensitiv ránu bezbolestně a důkladně vyčistí, vydesinfikuje a nastartuje proces hojení. ActiMaris Gel dále podpoří a urychlí proces hojení. Tato kombinace rychle zničí škodlivé mikroby v ráně a dodá tkáním kyslík, energii a minerály pro rychlejší hojení.

ActiMaris Sensitiv  +  ActiMaris Gel na hojení ran
bércové vředy jak léčit s actimaris

2. JE-LI RÁNA INFIKOVANÁ (hnisavá, povleklá) doporučujeme kombinaci roztoku ActiMaris FORTE a ActiMaris Gelu na hojení ran.
ActiMaris FORTE je silnější, obsahuje 5x více kyslíku a 3 více mořské soli, než ActiMaris Sensitiv. Ránu rychle a velmi důkladně vyčistí, vydesinfikuje a nastartuje proces hojení. ActiMaris Gel dále formou vlhkého hojení podpoří a urychlí proces hojení. Tato kombinace rychle zničí škodlivé mikroby v ráně (bakterie, viry, plísně, spory) a dodá tkáním kyslík, energii a minerály pro rychlejší hojení.
ActiMaris Forte + ActiMaris Gel na hojení ran

bércové vředy jak léčit s Actimaris