Akné

Akné (Acne vulgaris, česky trudovitost, případně trudovina), je jedno z nejčastějších chronických onemocnění kůže a nejčastější kožní onemocnění v pubertě. Nejméně jednou v životě postihne 85 až 100 % lidí. Nejvýraznějším projevem nemoci je vznik vřídků.

Akné – příčiny vzniku

Lekaři zatím nezjistili, proč někteří lidé trpí akné, a jiní ne. Mezi faktory patří:

  • Dědičnost. Náchylnost ke vzniku akné je u rodinných příslušníků podobná.
  • Hormonální aktivita, tj. menstruační cykly a puberta. Během puberty je zvýšena produkce mužských hormonů androgenů, a to způsobuje zvětšení mazových žláz, což způsobuje nárůst produkce mazu.
  • Podráždění kůže a jakýkoliv druh škrábání. Protizánětlivé léky na kůži hojení napomáhají.
  • Stres, způsobující zvýšenou produkci adrenalinu.
  • Nahromadění odumřelých buněk kůže, které ucpávají póry.
  • Bakterie v pórech. Propionibacterium acnes je anaerobní bakterie.
  • Požívání anabolických steroidů, používání léčiv obsahujících lithium, barbituráty nebo androgeny.
  • Chronické požívání amfetaminů či podobných léků.

Následky akné

Kromě jizev z vřídků zanechává další následky, které bývají hlavně psychické. Jedná se zejména o snížené sebevědomí, v některých případech eskalující v depresi. Dále může vést k dosud málo známé psychické poruše dermatilománii, projevující se silným nutkáním škrábat, mačkat, olupovat či si jinak poškozovat kůži. Jelikož se vřídky nejčastěji začínají projevovat v pubertě – právě ve chvíli, kdy jsou si lidé z jiných důvodů dost nejisti sami sebou,lékaři doporučují, aby byly zmírněny dopady, které na daném jedinci zanechá – léčit již v raném stádiu.

Přípravky na akné

Přípravků na akné najdeme spoustu, ale ne každý vám skutečně pomůže.

Akné – jak hojit pomocí ActiMaris

1. Na TĚŽŠÍ FORMU prokázala nejvyšší účinnost kombinace:

ActiMaris FORTE roztok + ActiMaris Gel. Roztok ActiMaris FORTE kůži důkladně vyčistí, rychle zlikviduje bakterie a nastartuje hojení. Lze jej použít také samostatně jako velmi účinnou čistící a hojící pleťovou vodu/tonikum. ActiMaris Gel dále podpoří a urychlí proces hojení akné. Vřídky se díky mořské soli „vysuší a zatáhnou“. Rychle se zmenší zarudnutí. Aktivní kyslík kůži dále prokyslíčí a dodá buňkám potřebnou energii. Mořská sůl dodá minerály pro rychlejší hojení.

2. Na LEHČÍ FORMU nebo na citlivou kůži je vhodná kombinace:

ActiMaris SENSITIV roztok + ActiMaris Gel. ActiMaris SENSITIV roztok kůži velmi šetrně a důkladně vyčistí. Lze jej použít také samostatně jako čistící pleťovou vodu. ActiMaris Gel dále podpoří a urychlí proces hojení akné. Vřídky se díky mořské soli „vysuší a zatáhnou“. Rychle se zmenší zarudnutí. Aktivní kyslík zničí bakterie a dodá buňkám energii. Mořská sůl dodá minerály pro rychlejší hojení.

Před a po 2 týdenní aplikaci ActiMaris forte roztoku a gelu

léčba akné    léčba akné