Afty v ústech

Afty v ústech (či afta) je malý vřídek, který nejčastěji vzniká na ústní sliznici poblíž míst, kde se tvář stýká s dásněmi. Nejčastěji se objeví jeden až tři, ale větší výskyt není neobvyklý. Afty patří k nejčastějším zánětlivým onemocněním ústní sliznice. Postihují opakovaně pětinu populace vyspělých zemí bez ohledu na věk a pohlaví. Přesné příčiny vzniku aft nejsou dodnes objasněny, víme jen, že se nejedná o přenosnou nemoc. Jejich klinický obraz může být velmi podobný jinému, mnohem závažnějšímu onemocnění, proto by měl diagnózu vždy stanovit zubní lékař. Afty jsou onemocněním nepříjemným, bolestivým a často znovu a znovu se vracejícím.

Při opakovaném výskytu je vhodné také vyšetření hladiny železa, vitaminu B a kyseliny listové a v případě nedostatku zvýšení příjmu v podobě příslušných přípravků. Dále Vám lékař doporučí gely pro domácí péči a provádění výplachů vhodnými roztoky, např. ActiMaris.

Afty v ústech – jak aplikovat ActiMaris

Pokud jde pouze o jeden či dva afty v ústech, použijte ActiMaris GEL.
Je-li však v ústech více aftů najednou, doporučujeme nejdříve celá ústa vydesinfikovat roztokem ActiMaris SENSITIV. Při závažnějších potížích nebo opakovaném výskytů aftů je vhodné použít silnější roztok – ActiMaris FORTE. ActiMaris SENSITIV nebo FORTE sliznici důkladně vyčistí, zlikviduje bakterie, viry a nastartuje hojení. ActiMaris Gel dále podpoří a urychlí proces hojení.

Přípravky na afty v ústech

Přípravků na afty v ústech najdeme spoustu, ale ne každý vám skutečně pomůže.

Afty v ústech – recenze ActiMaris

Afty v ústech po 3 dnech od aplikace přípravku na afty – ActiMaris

afty v ústech