Kvasinková infekce

Kvasinková infekce (kandidóza) se může projevit snad kdekoliv na těle.
Projevy, u kterých bývá často hledána neúspěšně jejich příčina (na kandidózu se často zapomíná), jsou bolesti hlavy a kloubů, alergie, chronické záněty, únava, deprese, bolesti nervů…

Kvasinková infekce – prevence

Pro prevenci kandidózy je doporučována zdravá strava s nízkým obsahem cukrů a pravidelný přísun pro tělo prospěšných bakterií (podmáslí, jogurty s živou kulturou, probiotické nápoje).

Dále je vhodné (stejně jako pro prevenci jiných chorob) posilování imunity.

Kvasinková infekce – příznaky a projevy

Na kůži se projevy kvasinkové infekce objevují především v kožních záhybech (za ušima, ústní koutky, podpaží, pod prsy, v oblasti třísel, na vnějších pohlavních orgánech). K projevům patří svědění, pálení, zarudnutí, ekzémy, tvorby puchýřků.

Nehty postižené kandidózou jsou typické pro cukrářky. Nehty získávají barvu jako má jejich přečnívající konec (bělavá, žlutavá), zespoda se stávají drolivé, jsou lámavější, může docházet k jejich uvolnění z lůžka.

Z trávicí soustavy bývá nejčastěji postižena:
a) Dutina ústní: často dochází k tvorbě aftů, jazyk je bíle povlečen, z úst vychází zápach (který však pochází spíše ze žaludku), nepříjemná chuť v ústech. Podle bílého povlaku v dutině ústní je tato nemoc nazývána také moučnivka.

b) Jícen, žaludek, střevo: říhání, potíže při polykání, nadýmání, střídání průjmu a zácpy, svědění či pálení konečníku, nevolnost.

c) Pohlavní orgány (pochva, děloha): Projevy kandidózy na pohlavních orgánech jsou velmi nepříjemné, ale bohužel velmi časté především u žen. Typické je svědění, tvarohovité výtoky, opakované záněty pochvy či dělohy jako následek kandidózy. U mužů se příznaky kandidózy (začervenalý penis, pálení předkožky, bolesti varlat) objevují později, často jsou jejich pohlavní orgány projevů kandidózy ušetřeny.

d) Močové cesty: obzvlášť u žen jsou časté opakované záněty močového měchýře při onemocnění kandidózou. (napadeny mohou být také ledviny, močovody či močová trubice)

e) Vlasy: křehké suché vlasy (pokožka hlavy suchá či naopak mastná), tvorby lupů, padání vlasů, nadměrné maštění vlasů

f) Dýchací soustava: kandidózou mohou být postiženy všechny její části

Co na kvasinkové infekce

Přípravků najdeme spoustu, ale ne každý vám skutečně pomůže.

Vzorek zdarma
Custom text