Nejčastější dotazy

Na jaké potíže se ActiMaris osvědčil nejvíce?

Je ActiMaris vhodný i pro děti?

Je ActiMaris hrazený?

Má ActiMaris nějaké vedlejší účinky nebo nevýhody?

Má ActiMaris nějaké kontraindikace?

Jak ActiMaris vlastně funguje?

Je ActiMaris dostupný i v lékárnách?

Můžu ActiMaris použít také u svého psa?

Jak správně používat kombinaci ActiMaris roztoku a ActiMaris Gelu?

Můžu při léčbě na akné používat také svůj denní krém?

Jak dlouho mi gel vydrží pro použití na akné?

Trpím kvasinkovými infekcemi pochvy, můžu použít ActiMaris i na tento problém?

Je ActiMaris dostupný i na Slovensku?


* Na jaké potíže se ActiMaris osvědčil nejvíce?

ActiMaris se nejvíce osvědčil na rychlé a účinné hojení akné, aftů, oparů, infekčních koutků a plísňových infekcí. Dále na šetrné ošetření a rychlé nastartování hojení akutních ran jako jsou odřeniny, spáleniny, opruzeniny, puchýře apod. Ze závažnějších problémů pak na hojení vředů, infekčních ran a proleženin. Zatím jsme nezaznamenali žádnou negativní zkušenost ani případ, kdy by ActiMaris byl zcela bez efektu. Naopak, množí se pozitivní ohlasy na fungování ActiMaris produktů na celou řadu různých potíží jak na kůži, tak i na sliznici, tj. i v ústech nebo na genitáliích.

* Je ActiMaris vhodný i pro děti?

Ano, ActiMaris je 100% přírodní produkt, zcela bez chemických přísad, stabilizátorů a konzervantů. Proto lékaři používají ActiMaris dokonce u velmi malých dětí a kojenců, např. na afty, kandidózu v ústech (moučnivka, soor), apod. ActiMaris mohou používat i těhotné nebo kojící matky.

* Je ActiMaris hrazený zdravotními pojišťovnami?

Ano. ActiMaris gel a ActiMaris sensitiv roztok (300 ml a 1000 ml) jsou hrazeny všemi zdravotními pojišťovnami, a to ze 75%, ActiMaris Forte roztok je hrazen ze 60%. Lékař Vám je musí nejdřív napsat na tzv. poukaz. S tím půjdete do lékárny, kde zaplatíte doplatek, který se většinou pohybuje kolem 100 kč. Poukaz Vám mohou předepsat lékaři těchto specializací: Dermatolog, Chirurg, Internista, Diabetolog, Geriatr, Angiolog a Praktický lékař pro dospělé.

* Má ActiMaris nějaké vedlejší účinky nebo nevýhody?

Žádné vedlejší účinky nejsou dosud známy ani popsány v literatuře. ActiMaris je čistě přírodní, takže tento fakt se i předpokládá.

Možné nevýhody, o kterých víme, jsou tyto:
* ActiMaris nemá vůni, protože je to přírodní produkt bez přísad. Naopak, v důsledku přítomnosti a reakce mořské soli (NaCl) a kyslíku může být lehce cítit po bazénové vodě.
* Pokud se na kůži aplikuje silnější vrstva ActiMaris Gelu, mohou na kůži po vyschnutí gelu zůstat velmi malé krystalky soli, takže uživatel může cítit lehce staženou kůži. Sůl se dá samozřejmě velmi snadno odstranit a pocit staženosti napravit pleťovou vodou, hydratačním krémem nebo roztokem ActiMaris Sensitiv.
* Při ošetření akutních otevřených ran s použitím ActiMais Forte a Gelu, kde je více soli, může uživatel po aplikaci cítit lehké štípání. To však velmi rychle přejde a rozhodně je výrazně menší, než u klasické chemické desinfekce. V těchto případech lze opět použít ActiMaris Sensitiv, s nižším obsahem soli právě k bezbolestné desinfekci a nastartování hojení. Avšak při aplikaci na pleť (např. při léčbě akné), štípání ani u Forte roztoku ani u ActiMaris Gelu cítit není, jelikož nejde o otevřenou ránu.

* Má ActiMaris nějaké kontraindikace?

Jedinou kontraindikací je případná alergie na mořskou sůl. Touto alergií naštěstí drtivá většina populace netrpí. Žádné jiné kontraindikace ActiMaris nemá.

* Jak ActiMaris vlastně funguje?

ActiMaris funguje na základě kombinace vlastností aktivního kyslíku, mořské soli a ionizované zásadité vody.

Aktivní, tzv. singletový kyslík je jedním z nejúčinnějších přírodních antimikrobiálních a desinfekčních činidel vůbec, šetrně čistí a desinfikuje. Má velké množství energie, díky které ničí viry, bakterie, plísně a houby. Výrazně a rychle snižuje zánět. Navíc dodává ráně kyslík a energii pro rychlé hojení.
Mořská sůl obsahuje až 80 minerálů (nejvíce hořčíku), které jsou důležité pro podporu procesu hojení. Díky přítomnosti mořské soli ActiMaris také snižuje otok a bolest.
Ionizovaná zásaditá voda – má hlubší účinek než obyčejná voda, protože proniká hlouběji do tkáně, a tak přenáší více kyslíku a minerálů. Ionizovaná zásaditá voda má navíc výrazné antioxidační účinky. Označuje se též jako živá voda.

* Je ActiMaris dostupný i v lékárnách?

Ano, ActiMaris můžete koupit ve všech lékárnách v ČR i v SR. Protože je na trhu relativně krátkou dobu, je možné, že jej lékárny budou muset nejdříve objednat. To může trvat max. 1 – 2 dny. Objednat si jej můžete také na těchto internetových stránkách www.actimaris.cz.

* Můžu ActiMaris použít také u svého psa?

Ano. ActiMaris je také vhodný k ošetření našich domácích mazlíčků. Chovatelé jej mohou s výhodou použít pro rychlé hojení poranění nebo vyčištění (desinfekci) ran a různých defektů na kůži a sliznici u psů, koček a jiných zvířat. Pokud si zvíře ránu ošetřenou přípravkem ActiMaris olízne, nic se neděje, je to přírodní produkt bez chemie. Je dobré mít jej doma v lékárničce např. i pro tyto účely.

* Jak správně používat kombinaci ActiMaris roztoku a ActiMaris Gelu?

Správné použití záleží na účelu léčby:

Při použití na AKNÉ je důležité nejprve vyčištění pleti roztokem Forte nebo Sensitiv – podle závažnosti akné a následné nanesení Gelu na oblast s vřídky. Naneste vrstvu gelu 2-3 mm. Gel postupně vysychá, avšak jeho účinek trvá 4-5 hodin. Pro rychlejší efekt aplikujte ActiMaris čím častěji, tím lépe. Minimálně 2x, ideálně 3x denně.

Při použití na AFTY naneste ActiMaris Gel přímo na aft ve vrstvě 2-3 mm a nechte působit. Opět 3x denně, nejlépe po jídle. Gel se bude postupně vstřebávat, cca 10 min. Aplikaci opakujte podle potřeby až do zmírnění či vymizení obtíží. Změna by měla být patrná již po několika prvních aplikacích. Při výskytu více aftů najednou doporučujeme úplnou desinfekci ústní dutiny roztokem ActiMaris Sensitiv nebo Forte.

Při použití na OPARY naneste ActiMaris Gel přímo na opar (vrstvu 2-3 mm) a nechte působit. 2-3x denně. Gel bude postupně vysychat, cca 20 min. Na rtu/kůži může poté zůstat malé množství mořské soli. Tato sůl není na závadu, naopak. Sůl můžete lehce setřít navlhčeným tampónem. Aplikaci opakujte podle potřeby až do zmírnění, vymizení obtíží. Změna by měla být patrná již po několika prvních aplikacích. Jako čistící a desinfekční přípravek před aplikací ActiMaris Gelu doporučujeme ActiMaris SENSITIV roztok.

Při použití na akutní či chronické rány se prosím podívejte na bližší popis na stránkách http://www.actimaris.cz/jak-pouzivat.

* Můžu při léčbě na akné používat také svůj denní krém?

Krémy samozřejmě používat můžete, kombinace s ActiMaris přípravky je možná. Ze zkušenosti však doporučujeme následující postup: nejdříve pleť vyčistěte ActiMaris roztokem, poté naneste ActiMaris gel a po zaschnutí gelu (cca za 1-2 hod) pokračujte v péči o pleť dle Vašich zvyklostí.

* Jak dlouho mi gel vydrží pro použití na akné?

To je velmi individuální. Samozřejmě záleží na množství vřídků, tloušťce aplikované vrstvy a frekvenci aplikace. Pokud máte lehkou formu akné a budete Gel používat jen na oblast s “vřídky” s frekvencí 2x denně, tak Vám vydrží i na 2-3 měsíce.

* Trpím opakovanými kvasinkovými infekcemi pochvy, můžu použít ActiMaris i na tento problém?

Ano, můžete. Velkou výhodou produktů ActiMaris je právě to, že jsou určeny k použití i na sliznice, tj do úst, nosu nebo na genitálie. Aktivní kyslík ničí svojí energií bakterie, viry i plísně. Tedy i kvasinky. Pokud se u Vás kvasinkové infekce opakují, doporučujeme výplach a desinfekci roztokem ActiMaris Forte, který je silnější, účinnější a rychleji Vás zbaví nepříjemných obtíží. Aplikujte jej minimálně 2x, optimálně 3x denně. Pro výplach můžete použít irigátor nebo obyčejnou injekční stříkačku nebo aplikátor, který bývá součástí balení dětských sirupů (Nurofen, Ibalgin). Na jednu dávku stačí asi 5-10 ml roztoku. Výplach a desinfekce nebývá doprovázena žádnými negativními pocity, jako je štípání, pálení, apod.

* Je ActiMaris dostupný i na Slovensku?

Ano, ActiMaris je zaregistrovaný a dostupný i na Slovensku. Můžete jej koupit ve všech lékárnách na Slovensku, kam je distribuuje společnost Phoenix a.s.  Nebo si jej můžete objednat na těchto internetových stránkách www.actimaris.cz/produkty.  Zásilky posíláme i na Slovensko.

Custom text

RADY A TIPY PŘÍMO OD LÉKAŘE

Dozvíte se, jak účinně bojovat s 12 typy ran a zánětů.